Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 Реченица

Go down 
АвторПорака
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Реченица   Саб Јун 13, 2009 9:45 am

Оваа игра се игра така што после секој збор додавате уште еден збор додека да стане реченица.

Пример:Колата,па следниот кажува колата вози,па другиот колата вози многу...итн.

Почнуваме:
Jonas Brothers...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:

Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Саб Јун 13, 2009 12:11 pm

Jonas Brothers se

_________________

<3 Casi Angeles 4ever...
Yo soy : Casi Un Angel
Valee & Rama son los mejores!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Саб Јун 13, 2009 12:14 pm

Jonas Brothers se najubavi

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://jonasbrothersmk.forummk.com
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:

Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Саб Јун 13, 2009 12:33 pm

Jonas Brother se najubavi bidejki

_________________

<3 Casi Angeles 4ever...
Yo soy : Casi Un Angel
Valee & Rama son los mejores!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Саб Јун 13, 2009 1:02 pm

Jonas Brothers se najubavi bidejki imaat

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Monika
Надгледувач
Надгледувач
Monika

Број на мислења : 23
Join date : 2009-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Чет Јун 18, 2009 3:21 pm

Jonas Brothers se najubavi bidejki imaat super
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ane
Нов член
Нов член
ane

Број на мислења : 14
Join date : 2009-06-13
Age : 23

ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Пон Јун 22, 2009 11:43 am

Jonas Brothers se najubavi bideki imaat super pesni
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:

Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Вто Јун 23, 2009 10:52 am

Jonas Brothers se najubavi bideki imaat super pesni , no

_________________

<3 Casi Angeles 4ever...
Yo soy : Casi Un Angel
Valee & Rama son los mejores!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Вто Јун 23, 2009 7:52 pm

Jonas Brothers se najubavi bideki imaat super pesni , no i

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://jonasbrothersmk.forummk.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Реченица   

Вратете се на почетокот Go down
 
Реченица
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Оф топик :: Форумски игри-
Отиди до: