Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 Џонас Брадрс кафана

Go down 
АвторПорака
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Џонас Брадрс кафана   Саб Јун 13, 2009 10:23 am

Оваа игра се игра така што членот кој е над тебе треба да нарача нешто за јадење или пиење и ти треба да ставиш сликата од тој пиалок или јадење!

Почнуваме:
Би сакала еден хамбургер со Кока-Кола!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс кафана   Саб Јун 13, 2009 11:38 amjas sakam koka kola so mraz

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://jonasbrothersmk.forummk.com
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс кафана   Саб Јун 13, 2009 1:08 pm

Повели


Јас сакам една лименка Фанта!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
angela
Модератор
Модератор
angela

Број на мислења : 35
Join date : 2009-06-12
Age : 23

ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс кафана   Чет Јун 18, 2009 2:59 pm

poveli

jas sakam pica i jogurt

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс кафана   

Вратете се на почетокот Go down
 
Џонас Брадрс кафана
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Оф топик :: Форумски игри-
Отиди до: