Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 Џонас Брадрс бутик

Go down 
АвторПорака
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Џонас Брадрс бутик   Саб Јун 13, 2009 10:25 am

Оваа игра се игра така што членот кој е над тебе треба да нарача некоја облека,а ти да ставиш сликата од таа облека.

Почнуваме:
Јас сакам една жолта маичка,зелена суќна и жолти балетанки!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:

Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс бутик   Саб Јун 13, 2009 12:11 pm


Belo fustance , Crni helanki i Crno-Beli jadranki:D:D:D

_________________

<3 Casi Angeles 4ever...
Yo soy : Casi Un Angel
Valee & Rama son los mejores!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс бутик   Саб Јун 13, 2009 1:26 pm

Повели


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс бутик   

Вратете се на почетокот Go down
 
Џонас Брадрс бутик
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Оф топик :: Форумски игри-
Отиди до: