Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 Презиме

Go down 
АвторПорака
Tei4ka
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Презиме   Саб Јун 13, 2009 10:27 am

Во оваа игра на името треба да се додаде презимето на познатата личност.

Почнуваме:
Vanessa...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Админ
Админ
avatar

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Презиме   Саб Јун 13, 2009 11:36 am

Anne Hudhens

Zac...

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://jonasbrothersmk.forummk.com
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Презиме   Саб Јун 13, 2009 12:07 pm

Zac Efron
Kelley...

_________________

<3 Casi Angeles 4ever...
Yo soy : Casi Un Angel
Valee & Rama son los mejores!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Monika
Надгледувач
Надгледувач
avatar

Број на мислења : 23
Join date : 2009-06-18

ПишувањеПредмет: Re: Презиме   Чет Јун 18, 2009 3:20 pm

Kelly Clarkson

Alyson...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Презиме   

Вратете се на почетокот Go down
 
Презиме
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Оф топик :: Форумски игри-
Отиди до: