Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 Кевин-НАСКОРО СВАДБА

Go down 
АвторПорака
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Нед Јун 14, 2009 12:35 am

Се зборува дека Кевин(21) најстариот брат од групата се вери и ке се венча со неговата девојка Даниел(21).Тој во продавница потрошил 3,000 евра за облека и играчки.Тој отворена казува дека сака да основа фамилија.

Pa neka mu e so sreka Smeh

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://jonasbrothersmk.forummk.com
angela
Модератор
Модератор
angela

Број на мислења : 35
Join date : 2009-06-12
Age : 23

ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Нед Јун 14, 2009 2:45 pm

ovaa li e taa Daniel?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Нед Јун 14, 2009 3:02 pm

da ovaa e

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://jonasbrothersmk.forummk.com
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:

Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Пон Јун 15, 2009 5:32 pm

bas e slatka:D
Super e

_________________

<3 Casi Angeles 4ever...
Yo soy : Casi Un Angel
Valee & Rama son los mejores!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Пон Јун 15, 2009 6:31 pm

da mn e slatka

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://jonasbrothersmk.forummk.com
angela
Модератор
Модератор
angela

Број на мислења : 35
Join date : 2009-06-12
Age : 23

ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Пон Јун 15, 2009 8:00 pm

mene ne mi e nesto posebno devojkata na kevin toj e poubav :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Сре Јун 17, 2009 8:11 pm

Да баш е слатка девојката.СУпер!Па нека му е честито!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
angela
Модератор
Модератор
angela

Број на мислења : 35
Join date : 2009-06-12
Age : 23

ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Чет Jул 09, 2009 2:23 pm

КЕВИН СЕ СВРШИ

Најстариот од браќата Џонас ја прослави својата свршувачка со Даниел Делајза во Лос Анџелес,на приватна забава во саботата навечер,на која присуствуваа членовите на неговото семејство.Кевин ја побарал за жена Даниел во средата на 1 јули,по што решил убавата вест да им ја соопшти на своите пријатели и семејството.Идните младенци пречекале 30 гости,а меѓу нив биле и браќата на кевин,Ник и Џо.На забавата Даниел имала можност на присутните да им го покаже својот дијамантски прстер,чија вредност изнесува 75000 долари.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Вто Jул 14, 2009 2:16 pm

Ѕвездите од Дизни му честитаја!!!Мајли Сајрус:“Congrats Kevin :)”

Деми Ловато:“Congrats to Kevin and Dani!!!!!!! Love you both. Sooo happy for you!!!”_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://jonasbrothersmk.forummk.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кевин-НАСКОРО СВАДБА
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Jonas Brothers :: Се за Џонас Брадерс-
Отиди до: