Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share
 

 Џонас Брадрс

Go down 
АвторПорака
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

Џонас Брадрс Empty
ПишувањеПредмет: Џонас Брадрс   Џонас Брадрс EmptyПет Јун 12, 2009 9:28 pm

JB се американски поп-рок бенд.Тие ја освоија публиката со помош на
Disney Channel.Членови на бендот се Џо,Ник и Кевин.
Во 2008 зедоа улоги во хит-филмот камп рок.Досега имаат издадено 4 албуми.

Официјална страница
Вратете се на почетокот Go down
http://jonasbrothersmk.forummk.com
 
Џонас Брадрс
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Jonas Brothers :: Се за Џонас Брадерс-
Отиди до: