Jonas Brothers MK - Portal


Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Кевин-НАСКОРО СВАДБА
Вто Jул 14, 2009 2:16 pm by Jana

» Во моментов...
Нед Jул 05, 2009 11:02 pm by Jana

» Моментално слушам...
Чет Jул 02, 2009 3:12 pm by Jana

» Форум
Сре Јун 24, 2009 10:14 pm by Jana

» Добредојдовте
Сре Јун 24, 2009 7:01 pm by :)Kikki_Jonas(:

» /NEXT TIME/
Сре Јун 24, 2009 5:23 pm by ane

» Реченица
Вто Јун 23, 2009 7:52 pm by Jana

» Модератори
Вто Јун 23, 2009 10:51 am by :)Kikki_Jonas(:

» Омилена песна од A LITTLE BIT LONGER?
Пон Јун 22, 2009 12:33 am by Jana

Affiliates
free forum

Форум
Пет Јун 12, 2009 11:23 pm by Jana
site novosti za forumot TUKA

kako sto gledate staveni se novi sliki4ki na forumite za nick kevin i joe

Comments: 6
Модератори
Пет Јун 12, 2009 3:23 pm by Jana
se baraat moderatori za na forumot koj saka

кога ке видиш дупла тема спој ја со другата
кога некој ке стави слика поголема од форумот претвори ја во линк
кога некој ке стави слика мала а во линк, направи ја како слика со IMG
не е потребно …


[ Full reading ]
Comments: 26
Што би сакале да има на форумов?
Пет Јун 12, 2009 10:22 pm by Jana
Sto nedostasuva za forumov kazuvajte predlozi sto sakate da ima uste na forumov

Comments: 5
Пример за големината на вашиот потпис
Саб Јун 13, 2009 12:23 pm by Jana


znaci site potpisi da bidat 500x150 ili pomalce no ne poveke od toa

se nadevam deka ke go pocituvate praviloto vo sprotivno ke bide izbrisan potpisot

Comments: 7
ПРАВИЛА
Пет Јун 12, 2009 3:26 pm by Jana
1. Не пишувај пост врз пост (бан од три дена)

2.
Не навредувај друг член поради негово мислење, припадност на различна
вера, сексуална определеност, ниво на сталеж или слични ствари... (бан
од една недела)

3. Не навредувај …


[ Full reading ]
Comments: 4
Присутност/Отсутност
Саб Јун 13, 2009 11:35 pm by Jana
tuka ke kazuvame koj ke bide otsuten nekolku dena nema da se vklucuva,mislam deka ja znaete temava no eve...........

Comments: 1
Соработници
Пон Јун 15, 2009 3:57 pm by Jana
znaci vo ovaa tema se kazani forumite so koi ke sorabotuvame

prv e forumot za Miley Curys

КЛИКНИ ЗА ДА ВЛЕЗЕШ

Comments: 0
Лого и Скин на Форумот
Пет Јун 12, 2009 3:25 pm by Jana
Se nadevam deka vi se dopajga se e moja izrabotka pa sea.... :D

uzivajte :o

Comments: 9
Проблем
Пет Јун 12, 2009 3:26 pm by Jana
tuka pisete za nekoj problem sto imate so forumov

Comments: 3
Statistics
Постојат b>14 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е ani_an4i

Нашите членови се испратиле точно 297 мислења in 56 subjects
Форум
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 17 во Нед Ное 27, 2011 1:27 pm