Jonas Brothers MK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Реченица

Go down 
АвторПорака
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

Реченица Empty
ПишувањеПредмет: Реченица   Реченица EmptyСаб Јун 13, 2009 9:45 am

Оваа игра се игра така што после секој збор додавате уште еден збор додека да стане реченица.

Пример:Колата,па следниот кажува колата вози,па другиот колата вози многу...итн.

Почнуваме:
Jonas Brothers...

_________________
Реченица Sv3m81
Вратете се на почетокот Go down
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:

Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

Реченица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Реченица EmptyСаб Јун 13, 2009 12:11 pm

Jonas Brothers se

_________________
Реченица Rw8dcn
<3 Casi Angeles 4ever...
Yo soy : Casi Un Angel
Valee & Rama son los mejores!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

Реченица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Реченица EmptyСаб Јун 13, 2009 12:14 pm

Jonas Brothers se najubavi

_________________
Реченица 35o-Untitl
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:

Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

Реченица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Реченица EmptyСаб Јун 13, 2009 12:33 pm

Jonas Brother se najubavi bidejki

_________________
Реченица Rw8dcn
<3 Casi Angeles 4ever...
Yo soy : Casi Un Angel
Valee & Rama son los mejores!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

Реченица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Реченица EmptyСаб Јун 13, 2009 1:02 pm

Jonas Brothers se najubavi bidejki imaat

_________________
Реченица Sv3m81
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Надгледувач
Надгледувач
Monika

Број на мислења : 23
Join date : 2009-06-18

Реченица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Реченица EmptyЧет Јун 18, 2009 3:21 pm

Jonas Brothers se najubavi bidejki imaat super
Вратете се на почетокот Go down
ane
Нов член
Нов член
ane

Број на мислења : 14
Join date : 2009-06-13
Age : 25

Реченица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Реченица EmptyПон Јун 22, 2009 11:43 am

Jonas Brothers se najubavi bideki imaat super pesni
Вратете се на почетокот Go down
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:

Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

Реченица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Реченица EmptyВто Јун 23, 2009 10:52 am

Jonas Brothers se najubavi bideki imaat super pesni , no

_________________
Реченица Rw8dcn
<3 Casi Angeles 4ever...
Yo soy : Casi Un Angel
Valee & Rama son los mejores!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

Реченица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Реченица EmptyВто Јун 23, 2009 7:52 pm

Jonas Brothers se najubavi bideki imaat super pesni , no i

_________________
Реченица 35o-Untitl
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
Sponsored content
Реченица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Реченица   Реченица Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Реченица
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Оф топик :: Форумски игри-
Отиди до: