Jonas Brothers MK - 


Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Кевин-НАСКОРО СВАДБА
Jonas Brothers MK - Portal EmptyВто Jул 14, 2009 2:16 pm by Jana

» Во моментов...
Jonas Brothers MK - Portal EmptyНед Jул 05, 2009 11:02 pm by Jana

» Моментално слушам...
Jonas Brothers MK - Portal EmptyЧет Jул 02, 2009 3:12 pm by Jana

» Форум
Jonas Brothers MK - Portal EmptyСре Јун 24, 2009 10:14 pm by Jana

» Добредојдовте
Jonas Brothers MK - Portal EmptyСре Јун 24, 2009 7:01 pm by :)Kikki_Jonas(:

» /NEXT TIME/
Jonas Brothers MK - Portal EmptyСре Јун 24, 2009 5:23 pm by ane

» Реченица
Jonas Brothers MK - Portal EmptyВто Јун 23, 2009 7:52 pm by Jana

» Модератори
Jonas Brothers MK - Portal EmptyВто Јун 23, 2009 10:51 am by :)Kikki_Jonas(:

» Омилена песна од A LITTLE BIT LONGER?
Jonas Brothers MK - Portal EmptyПон Јун 22, 2009 12:33 am by Jana

Affiliates
free forum

Форум
Jonas Brothers MK - Portal EmptyПет Јун 12, 2009 11:23 pm by Jana
site novosti za forumot TUKA

kako sto gledate staveni se novi sliki4ki na forumite za nick kevin i joe

Comments: 6
Модератори
Jonas Brothers MK - Portal EmptyПет Јун 12, 2009 3:23 pm by Jana
se baraat moderatori za na forumot koj saka

кога ке видиш дупла тема спој ја со другата
кога некој ке стави слика поголема од форумот претвори ја во линк
кога некој ке стави слика мала а во линк, направи ја како слика со IMG
не е потребно …


[ Full reading ]
Comments: 26
Што би сакале да има на форумов?
Jonas Brothers MK - Portal EmptyПет Јун 12, 2009 10:22 pm by Jana
Sto nedostasuva za forumov kazuvajte predlozi sto sakate da ima uste na forumov

Comments: 5
Пример за големината на вашиот потпис
Jonas Brothers MK - Portal EmptyСаб Јун 13, 2009 12:23 pm by Jana
Jonas Brothers MK - Portal Zy7-8n-unt

znaci site potpisi da bidat 500x150 ili pomalce no ne poveke od toa

se nadevam deka ke go pocituvate praviloto vo sprotivno ke bide izbrisan potpisot

Comments: 7
ПРАВИЛА
Jonas Brothers MK - Portal EmptyПет Јун 12, 2009 3:26 pm by Jana
1. Не пишувај пост врз пост (бан од три дена)

2.
Не навредувај друг член поради негово мислење, припадност на различна
вера, сексуална определеност, ниво на сталеж или слични ствари... (бан
од една недела)

3. Не навредувај …


[ Full reading ]
Comments: 4
Присутност/Отсутност
Jonas Brothers MK - Portal EmptyСаб Јун 13, 2009 11:35 pm by Jana
tuka ke kazuvame koj ke bide otsuten nekolku dena nema da se vklucuva,mislam deka ja znaete temava no eve...........

Comments: 1
Соработници
Jonas Brothers MK - Portal EmptyПон Јун 15, 2009 3:57 pm by Jana
znaci vo ovaa tema se kazani forumite so koi ke sorabotuvame

prv e forumot za Miley Curys

КЛИКНИ ЗА ДА ВЛЕЗЕШ

Comments: 0
Лого и Скин на Форумот
Jonas Brothers MK - Portal EmptyПет Јун 12, 2009 3:25 pm by Jana
Se nadevam deka vi se dopajga se e moja izrabotka pa sea.... :D

uzivajte :o

Comments: 9
Проблем
Jonas Brothers MK - Portal EmptyПет Јун 12, 2009 3:26 pm by Jana
tuka pisete za nekoj problem sto imate so forumov

Comments: 3
Statistics
Постојат b>14 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е ani_an4i

Нашите членови се испратиле точно 297 мислења in 56 subjects
Форум
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 86 во Пон Jул 29, 2019 1:50 am