Jonas Brothers MK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 ПРАВИЛА

Go down 
4 posters
АвторПорака
Jana
Админ
Админ
Jana


Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

ПРАВИЛА Empty
ПишувањеПредмет: ПРАВИЛА   ПРАВИЛА EmptyПет Јун 12, 2009 3:26 pm

1. Не пишувај пост врз пост (бан од три дена)

2.
Не навредувај друг член поради негово мислење, припадност на различна
вера, сексуална определеност, ниво на сталеж или слични ствари... (бан
од една недела)

3. Не навредувај ги администраторите или модераторите и почитувај го зборот кога нешто ке ти кажат! (бан од две недели)

4. Напад на форумов (доживотен бан)


кој нема да почитува некое од овие правила ке си добие соодветна казна (онаа во заградите)
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka


Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

ПРАВИЛА Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПРАВИЛА   ПРАВИЛА EmptyПет Јун 12, 2009 4:41 pm

Ok.Jas ke gi pocituvam.Vetuvam!
Вратете се на почетокот Go down
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:


Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

ПРАВИЛА Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПРАВИЛА   ПРАВИЛА EmptyПет Јун 12, 2009 10:26 pm

Jas bi dodala uste nekolku pravila :
1.Sekoja spam poraka , ke bide izbrisana od strana na administratorite ili moderatorite.
2.nema pisuvanje vo galeriite
3.Nema umilkuvanje i baranje na pogolemi pozicii na site clenovi od administracijata (administratori i moderatori)
4.Sekoj nov clen obavezno da se pretstavi ili sledi ban (2-3 dena)
Ako sakash , dodadi gi ovie pravila..forumov podobro bi napreduval
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Админ
Админ
Jana


Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

ПРАВИЛА Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПРАВИЛА   ПРАВИЛА EmptyПет Јун 12, 2009 10:36 pm

Pa ok se ke gi dodavam i uste edno pravilo

TEMITE KOJ GI OTVARATE PISUVAJTEGI NA KIRILICA I SO GOLEMA POCETNA BUKVA!!!
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
Monika
Надгледувач
Надгледувач
Monika


Број на мислења : 23
Join date : 2009-06-18

ПРАВИЛА Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПРАВИЛА   ПРАВИЛА EmptyЧет Јун 18, 2009 2:26 pm

Супер се правилата, и нормално ке ги почитувам.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

ПРАВИЛА Empty
ПишувањеПредмет: Re: ПРАВИЛА   ПРАВИЛА Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ПРАВИЛА
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Форум :: Форум-
Отиди до: