Jonas Brothers MK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Кевин-НАСКОРО СВАДБА

Go down 
4 posters
АвторПорака
Jana
Админ
Админ
Jana


Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty
ПишувањеПредмет: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Кевин-НАСКОРО СВАДБА EmptyНед Јун 14, 2009 12:35 am

Се зборува дека Кевин(21) најстариот брат од групата се вери и ке се венча со неговата девојка Даниел(21).Тој во продавница потрошил 3,000 евра за облека и играчки.Тој отворена казува дека сака да основа фамилија.

Pa neka mu e so sreka Smeh
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
angela
Модератор
Модератор
angela


Број на мислења : 35
Join date : 2009-06-12
Age : 28

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Кевин-НАСКОРО СВАДБА EmptyНед Јун 14, 2009 2:45 pm

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Kevin-jonas-girlfriend-shoppingovaa li e taa Daniel?
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Админ
Админ
Jana


Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Кевин-НАСКОРО СВАДБА EmptyНед Јун 14, 2009 3:02 pm

da ovaa e
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:


Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Кевин-НАСКОРО СВАДБА EmptyПон Јун 15, 2009 5:32 pm

bas e slatka:D
Super e
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Админ
Админ
Jana


Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Кевин-НАСКОРО СВАДБА EmptyПон Јун 15, 2009 6:31 pm

da mn e slatka
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
angela
Модератор
Модератор
angela


Број на мислења : 35
Join date : 2009-06-12
Age : 28

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Кевин-НАСКОРО СВАДБА EmptyПон Јун 15, 2009 8:00 pm

mene ne mi e nesto posebno devojkata na kevin toj e poubav :)
Вратете се на почетокот Go down
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka


Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Кевин-НАСКОРО СВАДБА EmptyСре Јун 17, 2009 8:11 pm

Да баш е слатка девојката.СУпер!Па нека му е честито!
Вратете се на почетокот Go down
angela
Модератор
Модератор
angela


Број на мислења : 35
Join date : 2009-06-12
Age : 28

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Кевин-НАСКОРО СВАДБА EmptyЧет Jул 09, 2009 2:23 pm

КЕВИН СЕ СВРШИ

Најстариот од браќата Џонас ја прослави својата свршувачка со Даниел Делајза во Лос Анџелес,на приватна забава во саботата навечер,на која присуствуваа членовите на неговото семејство.Кевин ја побарал за жена Даниел во средата на 1 јули,по што решил убавата вест да им ја соопшти на своите пријатели и семејството.Идните младенци пречекале 30 гости,а меѓу нив биле и браќата на кевин,Ник и Џо.На забавата Даниел имала можност на присутните да им го покаже својот дијамантски прстер,чија вредност изнесува 75000 долари.
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Админ
Админ
Jana


Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Кевин-НАСКОРО СВАДБА EmptyВто Jул 14, 2009 2:16 pm

Ѕвездите од Дизни му честитаја!!!Мајли Сајрус:“Congrats Kevin :)”

Деми Ловато:“Congrats to Kevin and Dani!!!!!!! Love you both. Sooo happy for you!!!”


Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
Sponsored content

Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кевин-НАСКОРО СВАДБА   Кевин-НАСКОРО СВАДБА Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кевин-НАСКОРО СВАДБА
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Jonas Brothers :: Се за Џонас Брадерс-
Отиди до: