Jonas Brothers MK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Џонас Брадрс бутик

Go down 
АвторПорака
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

Џонас Брадрс бутик Empty
ПишувањеПредмет: Џонас Брадрс бутик   Џонас Брадрс бутик EmptyСаб Јун 13, 2009 10:25 am

Оваа игра се игра така што членот кој е над тебе треба да нарача некоја облека,а ти да ставиш сликата од таа облека.

Почнуваме:
Јас сакам една жолта маичка,зелена суќна и жолти балетанки!

_________________
Џонас Брадрс бутик Sv3m81
Вратете се на почетокот Go down
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:

Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

Џонас Брадрс бутик Empty
ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс бутик   Џонас Брадрс бутик EmptyСаб Јун 13, 2009 12:11 pm

Џонас Брадрс бутик YellowTShirt

Џонас Брадрс бутик Img-thing?
Џонас Брадрс бутик 1371554132_7886b057b7

Belo fustance , Crni helanki i Crno-Beli jadranki:D:D:D

_________________
Џонас Брадрс бутик Rw8dcn
<3 Casi Angeles 4ever...
Yo soy : Casi Un Angel
Valee & Rama son los mejores!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

Џонас Брадрс бутик Empty
ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс бутик   Џонас Брадрс бутик EmptyСаб Јун 13, 2009 1:26 pm

Џонас Брадрс бутик White-dressПовели

Џонас Брадрс бутик 2d2etkj

Џонас Брадрс бутик 2poy1q0

Џонас Брадрс бутик Zkljkw

_________________
Џонас Брадрс бутик Sv3m81
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Џонас Брадрс бутик Empty
ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс бутик   Џонас Брадрс бутик Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Џонас Брадрс бутик
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Оф топик :: Форумски игри-
Отиди до: