Jonas Brothers MK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Брза Географија

Go down 
АвторПорака
angela
Модератор
Модератор
angela

Број на мислења : 35
Join date : 2009-06-12
Age : 25

Брза Географија Empty
ПишувањеПредмет: Брза Географија   Брза Географија EmptyСаб Јун 13, 2009 6:03 pm

во оваа игра членот ќе каже некоја буква од а до ш а членот по него ќе каже држава,град,село,растение,животно и име

ајде на буквата М
Вратете се на почетокот Go down
em4e_krem4e
Нов член
Нов член


Број на мислења : 1
Join date : 2009-06-15

Брза Географија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брза Географија   Брза Географија EmptyСре Јун 17, 2009 12:07 am

drzava makedonija
grad melburn
selo marunista
rastenie malina
zivotno ma4ka
ime marija
predmet moliv
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

Брза Географија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брза Географија   Брза Географија EmptyСре Јун 17, 2009 12:38 am

bukva ne kaza Suprised

_________________
Брза Географија 35o-Untitl
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
Sponsored content
Брза Географија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брза Географија   Брза Географија Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Брза Географија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Оф топик :: Форумски игри-
Отиди до: