Jonas Brothers MK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 JB-Пред распад?!?!

Go down 
5 posters
АвторПорака
Jana
Админ
Админ
Jana


Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

JB-Пред распад?!?! Empty
ПишувањеПредмет: JB-Пред распад?!?!   JB-Пред распад?!?! EmptyСаб Јун 13, 2009 9:32 pm

Дали Џонаси ке се распаднат????Кевин е верен и сака да се венча со неговата девојка,Ник сакал да студира а Џо да има соло кариера....Џо на ова казува:"Сакам да знам како е да се прави музиката сам,но ако заминам тоа би значелп крај на бендот,но јас никогаш нема да го загрозам бендот,ако издадам соло албум ќе го правам тоа и ке останам во бендот".

Dali e ova to4no nz. Think
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:


Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

JB-Пред распад?!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: JB-Пред распад?!?!   JB-Пред распад?!?! EmptyСаб Јун 13, 2009 9:48 pm

leleeeeeeee
od kade ti e ova beee:(:(
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Админ
Админ
Jana


Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

JB-Пред распад?!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: JB-Пред распад?!?!   JB-Пред распад?!?! EmptyСаб Јун 13, 2009 9:50 pm

od BRAVO Cry
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
:)Kikki_Jonas(:
Модератор
Модератор
:)Kikki_Jonas(:


Број на мислења : 50
Join date : 2009-06-12

JB-Пред распад?!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: JB-Пред распад?!?!   JB-Пред распад?!?! EmptyСаб Јун 13, 2009 9:51 pm

leleeeeeeeeeeeeeee
ne mozam da veruvamm!!!!!!!
Ne mozee:(:(
Ne smeat vakaaaaaaaaaaaaa:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Ne mi se vervit be
Вратете се на почетокот Go down
angela
Модератор
Модератор
angela


Број на мислења : 35
Join date : 2009-06-12
Age : 28

JB-Пред распад?!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: JB-Пред распад?!?!   JB-Пред распад?!?! EmptyСаб Јун 13, 2009 10:52 pm

neee nee fer.Ama mislam deka toa sto kevin sakal da se venca a nick sakal da studira ne e dovolna pricina za bendot da se raspadne Cry
Вратете се на почетокот Go down
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka


Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

JB-Пред распад?!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: JB-Пред распад?!?!   JB-Пред распад?!?! EmptyСре Јун 17, 2009 8:04 pm

Да!Ама мислам дека нема да се распадне бендот.Барем јас така мислам
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Надгледувач
Надгледувач
Monika


Број на мислења : 23
Join date : 2009-06-18

JB-Пред распад?!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: JB-Пред распад?!?!   JB-Пред распад?!?! EmptyПет Јун 19, 2009 4:04 pm

Јас мислам дека нема да се распаднат, ама ке направат пауза.
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Админ
Админ
Jana


Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

JB-Пред распад?!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: JB-Пред распад?!?!   JB-Пред распад?!?! EmptyСаб Јун 20, 2009 12:37 am

Monika напиша:
Јас мислам дека нема да се распаднат, ама ке направат пауза.
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
Sponsored content

JB-Пред распад?!?! Empty
ПишувањеПредмет: Re: JB-Пред распад?!?!   JB-Пред распад?!?! Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
JB-Пред распад?!?!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Jonas Brothers :: Се за Џонас Брадерс-
Отиди до: