Jonas Brothers MK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Џонас Брадрс

Go down 
АвторПорака
Jana
Админ
Админ
Jana


Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

Џонас Брадрс Empty
ПишувањеПредмет: Џонас Брадрс   Џонас Брадрс EmptyПет Јун 12, 2009 9:28 pm

JB се американски поп-рок бенд.Тие ја освоија публиката со помош на
Disney Channel.Членови на бендот се Џо,Ник и Кевин.
Во 2008 зедоа улоги во хит-филмот камп рок.Досега имаат издадено 4 албуми.

Официјална страница
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
 
Џонас Брадрс
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Џонас Брадрс кафана
» Џонас Брадрс бутик
» Мода Џонас Брадрс
» Квиз за Ник Џонас
» Најубав од Џонас браќата

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Jonas Brothers :: Се за Џонас Брадерс-
Отиди до: