Jonas Brothers MK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jonas Brothers MK

Jonas Brothers Macedonia
 
HomeHome  PortalPortal  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Џонас Брадрс кафана

Go down 
АвторПорака
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

Џонас Брадрс кафана Empty
ПишувањеПредмет: Џонас Брадрс кафана   Џонас Брадрс кафана EmptyСаб Јун 13, 2009 10:23 am

Оваа игра се игра така што членот кој е над тебе треба да нарача нешто за јадење или пиење и ти треба да ставиш сликата од тој пиалок или јадење!

Почнуваме:
Би сакала еден хамбургер со Кока-Кола!

_________________
Џонас Брадрс кафана Sv3m81
Вратете се на почетокот Go down
Jana
Админ
Админ
Jana

Број на мислења : 107
Join date : 2009-06-12

Џонас Брадрс кафана Empty
ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс кафана   Џонас Брадрс кафана EmptyСаб Јун 13, 2009 11:38 am

Џонас Брадрс кафана 64a4_1_b

jas sakam koka kola so mraz

_________________
Џонас Брадрс кафана 35o-Untitl
Вратете се на почетокот Go down
https://jonasbrothersmk.forummk.com
Tei4ka
Модератор
Модератор
Tei4ka

Број на мислења : 59
Join date : 2009-06-12

Џонас Брадрс кафана Empty
ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс кафана   Џонас Брадрс кафана EmptyСаб Јун 13, 2009 1:08 pm

Повели
Џонас Брадрс кафана SuperStock_1532R-6066

Јас сакам една лименка Фанта!

_________________
Џонас Брадрс кафана Sv3m81
Вратете се на почетокот Go down
angela
Модератор
Модератор
angela

Број на мислења : 35
Join date : 2009-06-12
Age : 25

Џонас Брадрс кафана Empty
ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс кафана   Џонас Брадрс кафана EmptyЧет Јун 18, 2009 2:59 pm

Џонас Брадрс кафана Fantapoveli

jas sakam pica i jogurt

_________________
Џонас Брадрс кафана 2kgdnk
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Џонас Брадрс кафана Empty
ПишувањеПредмет: Re: Џонас Брадрс кафана   Џонас Брадрс кафана Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Џонас Брадрс кафана
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Jonas Brothers MK :: Оф топик :: Форумски игри-
Отиди до: